پشتیبانی

02636604850
   

نرم‌افزار Massive Prime

دانلود نرم افزار مسیو

نرم‌افزار Massive Prime​

نرم‌‌افزار Massive Prime یکی از نرم افزارهای حیرت انگیز در صنعت CG است. متاسفانه نسخه به روز این نرم‌افزار تخصصی منتشر نمی‌گردد ولی همان نسخه مطرحی که با نام massive Prime 4.1.18 در دسترس است بسیار با ارزش است.

کاربرد نرم‌افزار مسیو: شبیه ساز جمعیت با هوش مصنوعی
شرکت توسعه و منتشر‌کننده: Massive

درباره نرم‌افزار Massive

نرم‌‌افزار Massive Prime در ابتدا در ولینگتون در کشور نیوزیلند توسعه یافت و در سال 2004 شرکت Stephen توسعه دهنده نرم‌افزار مسیو جایزه آکادمی را دریافت کرد. مسیو برای شبیه‌سازی جمعیت رئال  مورد استفاده فیلم سازان و انیمیشن سازان قرار گرفته است. این نرم‌افزار قابلیت شبیه‌سازی جمعیت بسیار زیاد را دارد به طوریکه هر کدام از آن‌ها رفتار و واکنش منحصر به فرد خود را داشته باشند که در واقع گرا نشان دادن تصویر به مخاطب بسیار عالی عمل می‌کند.
قدرت بالا در پردازش و دقت زیاد، نرم‌‌افزار Massive را وارد استودیوهای متعددی کرده است و در پروژه‌های سنگین فیلم و انیمیشن‌سازی از آن استفاده می‌کنند برای مثال شبیه‌سازی افراد حاضر در یک استادیوم فوتبال که هر کدام از آن‌ها حرکات خاص خود را دارند یا شبیه‌سازی صحنه نبرد‌ها از جمله استفاده‌های این نرم‌افزار است.

ویژگی‌های نرم‌افزار Massive

یکی از ویژگی‌های خوب نرم‌‌افزار مسیو استفاده آسان است و پردازش سریع و سرعت عمل بالا، دقت زیاد از دلایل محبوبیت نرم‌افزار مسیو است. نرم‌ افزار Massive، Multiple Agent Simulation System in Virtual Environment یک پکیج از انیمیشن کامپیوتری (high-end) و نرم‌افزار هوش مصنوعی است که برای تولید جلوه‌های بصری مرتبط با جمعیت برای فیلم و تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرم‌‌افزار Massive یک پکیج نرم افزاری است که توسط Stephen Regelous برای صنعت جلوه‌های بصری طراحی شده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های نرم‌‌افزار Massive این است که توانایی ایجاد سریع و آسان هزاران نفر (یا میلیونها نفر با پیشرفت‌های جاری در قدرت پردازش کامپیوتری) را دارد که همه آنها به صورت فردی و تکی و جداگانه می‌توانند توسط عامل‌ها متحرک و برنامه‌ریزی شوند.

تکنولوژی نرم افزار Massive

تکنولوژی مورد استفاده در نرم‌‌افزار Massive Prime به این صورت است که نرم‌افزار از طریق استفاده از منطق فازی هر عاملی را به هرنوع برخوردی به محیط اطراف خود واکنش نشان دهد این واکنش‌ها بر رفتار عامل تاثیر می‌گذارد و نحوه عملکرد آنها را با کنترل کلیپ‌های انیمیشن از پیش ضبط شده تغییر می‌دهد به عنوان مثال با ترکیب کردن چنین کلیپ برای ایجاد کاراکترهایی که حرکت می‌کنند واقع گرایانه واکنش نشان می‌دهند این کلیپ‌های انیمیشنی از پیش ضبط شده می‌توانند از فایل‌های motion-capture به دست آیند یا می‌توانند در سایر پکیج‌های نرم افزاری انیمیشن سه بعدی باشند.

 هوش مصنوعی​ در نرم‌افزار Massive

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم‌‌افزار massive توانایی‌های هوش مصنوعی آن در شبیه‌سازی پارچه، داینامیک اجسام سفت (rigid body dynamics) و رندرینگ بر پایه کارت گرافیک (GPU) است. نرم‌‌افزار Massive همچنین چندین عامل از پیش ساخته را برای انجام وظایف خاصی مانند stadium crowd agent عوامل جمعیتی استادیوم عوامل مخرب mayhem و عوامل ساده‌ای که با یکدیگر سر و کار دارند و راه می‌روند و حرف می‌زنند ایجاد کرده است.

استفاده از نرم‌افزار Massive در فیلم سازی

از نرم‌‌افزار Msssive در ساخت بسیاری از فیلم‌ها استفاده شده است. پیتر جکسون کارگردان سرشناس فیلم ارباب حلقه‌ها (2001-2003) نیازمند نرم افزاری بود که به صدها هزار سرباز و ارتش را برای مبارزه شبیه‌سازی کند و همچنین حل مشکلاتی که قبلا در فیلم‌سازی حل نشده بود.
شرکت Regelous نرم‌افزار Massive را طراحی و تولید کرد تا Weta Digital بتواند بسیاری از جلوه‌های بصری award-winning به ویژه دنباله‌ای از نبردها را برای فیلم ارباب حلقه‌ها (Lord of the Rings) تولید کند از آن به بعد آن را به یک محصول کامل تبدیل کرده است و توسط تعدادی از اثرات بصری ( visual effects houses ) دیگر مجوز انتشار گرفت و در کلام آخر پیشنهاد می‌کنم به جای آموزش نرم‌افزار massive پلاگین golaem برای نرم‌افزار maya را یاد بگیرید.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

در لینک زیر می‌توانید آخرین نسخه نرم‌افزار Massive Prime را با نام MASSIVE Prime v4.1.18​ دانلود کنید. متاسفانه در چند سال گذشته این نرم‌افزار ریلیز یا منتشر نشده است اما از قدرت آن نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

گالری تصاویر مسیو

گالری نرم افزار Massive Prime​

برای اجرای نرم افزار مسیو شما به حداقل 8 گیگ RAM نیاز دارید و به طور کل سیستم شما باید از 2010 به بعد باشد

نرم افزارهای انیمیشن سازی مرتبط
نوشته قبلی

نرم‌افزار Facegen

نوشته بعدی

حفاظت شده: persian

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری