پشتیبانی

02636604850
   

موتور رندر Maxwell

موتور رندر maxwell

موتور رندر Maxwell​

موتور رندر Maxwell محصول کمپانی Nextlimit می باشد. موتور رندر مکسول یک نسخه استودیویی دارد و علاوه بر آن برای همه نرم افزارهای انیمیشن سازی از جمله نرم افزار Maya ، نـرم افزار 3dsmax ، نرم افزار Cinema4D و نرم افزار Houdini پلاگین دارد.. یکی از ویژگی های بسیار ارزشمند موتور رندر مکسول در به روز رسانی سریع این موتور و علاوه بر آن در هر به روز رسانی، موتور مکسـول برای استفاده آسان تر و همچنین قوی تر می شود.

کاربرد : موتور رندر
شرکت توسعه و منتشر کننده : NextLimit

درباره موتور رندر Maxwell

Maxwell یکی از قدرتمندترین موتورهای رندر حال دنیاست که محصول شرکت NEXTLIMIT توسعه دهنده نرم افزار REALFLOW می باشد. مــوتور رندر Maxwell یک نرم افزار رندرینگ سه بعدی بوده که از آن برای تولید انیمیشن ، فیلم  و صنعت تولید محتوای دیجیتال استفاده می شود.

maxwell11

موتور رندر Maxwell تعداد زیادی از نرم افزارهای انیمیشن سازی را پشتیبانی می کند از جمله نــرم افزار Maya ، نـرم افزار 3dsmax ، نرم افزار Cinema4D ، همچنین نرم افزار Real Flow . علاوه بر این نـــرم افزارها موتور مکسول ، نرم افزارهای Rhinoceros ، اسکـچاپ ( Sketchup ) و همچنین ریویت ( Revit ) نیز پشتیبانی می کند.

موتور رندر Maxwell رندر در سال های اخیر پیشرفت چشم داشتی کرد تا حدی که امروزه یک جامعه قوی از طراحان و هنرمندان را جذب خود کرده است و علاقه مندان به موتور ماکسول کارکردن در فضای این نرم افزار را بسیار لذت بخش می دانند چرا که تکنولوژی رندرینگ در ماکسول بسیار واقع گرایانه بوده و رسیدن به نتایج حیرت انگیز دلیل بر این انتخاب می باشد.

شرکت Next Limit Technologies ، پس از دو سال توسعه ی داخلی، در سال 2004 موتور رندر Maxwell را بر دنیا عرضه کرد. عمر موتور رندر ماکسول بیش از یک دهه است و در حال حاظر ماکسول رندرر جزء قدرتمندترین موتورهای رندر جهان و در حــال رقـــابـت شدید با صدرنشینان جدول است.

توسعه دهندگان نرم افزار Maxwell یک الگوریتم اختصاصی برای این موتور نوشته اند که در ادامه به بخش هایی از آن می پردازیم اما قبل از آن نگاه کلی به ویژگی های موتور رندر مکسول بیاندازیم

ویژگی ها و قابلیت های Maxwell در یک نگاه

 • پشتیبانی تعداد زیادی از برنامه های سه بعدی و انیمیشن سازی
 •  متصل به جامعه‌ای قوی از هنرمندان و طراحان ماهر
 • -دارای  الگوریتم اختصاصی
 • قابلیت رندر ابری ( Cloud Rendering )
 • استفاده همزمان از CPU و GPU
 •  دارای محیطی ساده و روان جهت استفاده
 • امکان ایجاد متریال های پیشرفته
 • UV های تصادفی ( Random UVs )
 • رنگ های تصادفی ( Random Colors )
 • گروه بندی نور ها ( Multilighting )
 • امکان ایجاد مه و ابر
 • ابزار کم کردن نویز ( Denoiser )
 • کتابخانه‌ای از هزاران متریال
 • راهنمایی به کاربر برای اصلاح اشتباهات
 • رنگ های تصادفی ( Random Colors )
 • امکان ایجاد مه و ابر
 •  امکان ایجاد دریا و اقیانوس نمایی
 • امکان ایجاد چمن و خز واقع گرایانه
 • رندر واقع گرایانه‌ی موهای فانتزی
 • تبدیل صحنه های وی ری به صحنه های ماکسول
 • و ده ویژگی منحر به فرد دیگر

ویژگی های موتور Maxwell

موتور رندر Maxwell از قابلیت Cloud render پشتیبانی میکند، رندر ابری در واقع برای شرکت ها یا اشخاصی است که مایل هستــند سیستم رندرینگ مورد نیازشان را به جای خریدن اجاره کنند. موتور رندر ماکسول قادر است از هر دو کارت CPU و GPU (کارت گرافیک) سیستم شما برای رندرینگ استفاده کـند. حتی اگر بیش از یک کارت گرافیک روی سیستم شما باشد، ماکسول میتواند از قدرت همه‌ی کارت ها برای رندرینگ استفاده کند.

maxwell

در پلاگین مکسول ، درست مانند دیگر موتور های رندر، شما می‌توانید متریال های متنوع و واقع گرایانه ای ایجاد کنید. در اینجا سعی کردیم چند مثال بصورت تصویری برای شما بیاوریم تا زمینه ای از این موتور رندر داشته باشید.

قابلیت Random UV در Maxwell

بخش UV یکی از مهمترین بخش ها در فرایند رندرینگ می باشد ، UV یعنی جایگاه قرار گیری تصویر بر روی مدل ، آبجکت ها در انیمیشن برای داشتن ظاهری واقعی به تکسچر و UV نیاز دارند. معمولا این دو عنصر به صورت دستی به آبـجکت اعمال می‌شوند،  اما گاهی اوقات، مثلا برای موزاییک ، انجام کار برای تک به تک آبجکت ها بسیار زمان بر است و اگر هم، برای صرفه جویی در وقت، فقط یک نوع تکسچر و UV اعمال شود کار ظاهر مصنوعی خواهند داشت. قابلیت هیجان انگیز Random UVs مکسول با استفاده از چند مدل تکسچر و UV به صورت تصادفی، واقعی ترین نتیجه را با بالاترین سرعت به کاربر می‌دهد.

maxwell

قابلیت Random Colors در Maxwell

مکسول برای آبجکت هایی با رنگ های متنوع هم چاره اندیشیده‌ است. اگر کاربر بخواهد به تعدادی از آبجکت ها، مــثـلا یک ظرف از آبنبات های رنگی، چندین رنگ مختلف بدهد، می‌تواند از قابلیت Random Colors ماکسول استفاده کنید.

maxwell

قابلیت Multilight در Maxwell

اگر کاربر مکسول رندر هستید نیازی نیست وقتی صحنه‌تان چندین منبع نور دارد وحشت کـــنــــید ، چرا که بــا قابلیت Multilight مکسول می‌توانید نورهایتان را گروه بندی و مثل یک منبع نور تکی کنترل کنید. این قابلیت باعث فشرده تر ماندن فایل های MXI هــــم می‌شود.

maxwell

قابلیت Valumtrics در Maxwell

 اگر در پروژه‌تان نیاز به استفاده از مه و ابر دارید، قابلیت VALUMTRICS ماکسول در خدمت شماست. اگـر هم ابر و مه‌تان را ساخته‌اید و می‌خواهید وارد پروژه کنید، Maxwell از ابر و مه با فرمت های Reallow ، bin ، OpenVDB و حـــتـــی فایل هایی که مستقیم از مایا و هودینی آمده‌اند، سازگاری دارد.

قابلیت Maxwell Sea در Maxwell

اگر کاربر ماکسول هستید و در صحنه‌تان نیاز به دریا و اقیانوس دارید؟ Maxwell Sea را امتحان کنید. با این قابلیت، همان طور که از نامش پیداست، میتوانید سطح و امواج آب را به صورت واقع گرایانه ایجاد کنید. حتی امکان کنترل عمق و ابعاد آب را هم دارید تا بتوانید هر چیزی بسازید، از یک دریاچه‌ی کوچک تا اقیانوسی پهناور.

maxwell

قابلیت Denoiser در Maxwell

قابلیت DENOISER مکسول، هم نویز های صحنه را کم می‌کند و هم به فرآیند پروژه 2 تا 6 برابر سرعت بیشتر می‌دهد.

maxwell

قابلیت Hair در Maxwell

 قابلیت Hair مکسول برای کاربرانی که به دنبال ساخت انیمیشن ها و فیلم های فانتزی هستند، بسیار هیجان انگیز است. با این قابلیت، کاربر می‌تواند هر متریالی که می‌خواهد به مو اختصاص دهد و در نهایت رندری واقع‌ گرایانه داشته باشد. ایـن مــو های فانتزی واقعی با Maya hair ، 3DS Max hair ، Cinema 4D hair و Ornitrix سازگازی دارند.

maxwell

قابلیت Grass And Fur در Maxwell

با نرم افزار Maxwell ، کاربر می‌تواند در هر قسمتی از قطعات هندسی (geometry) نرم افزار سه بعدیتان چمن و خز واقع گرایانه ایــجاد کنید. چمن ها و خز های شما پر جزئیات و بی عیب و نقص خواهند بود. قابلیت Grass And Fur طوری طراحی شــده‌اســــت که کاربر بیشترین کنترل را روی کارش داشته باشد.

maxwell

تعامل Maxwell با موتور رندر Vary

از آن جا که شرکت های Choas Group و Next Limit Technologies رابطه‌ی خوبی با هم دارند، سازندگان ماکسول قابلیت بسیار ویژه‌ی  Vray Scene Import را برای این موتور رندر در نظر گرفته‌اند. در این قابلیت کاربر می‌تواند صحنه هایی که با وی ری رویشان کار کرده‌است را به صورت خودکار به صحنه های ساخته شده با ماکسول تبدیل کند. ایـــن قابلیت بـــه زودی به صورت پلاگین منتشر خواهد شد و فعلا فقط روی Maxwell Studio فعال است.

جمع بندی

موتور رندر Maxwell توسط شرکت Next Limit technologies در شهر مادرید کشور اسپانیا در سال 2006 به صورت رسمی به بازار جهانی معرفی شد ، نام این موتور رندر از نام دانشمند فیزیک به نام Jame Clark Maxwell به پاس خدماتی که در زمینه تحقیقات و محاسبات در باره نور داشته است این نام انتخاب شده است این موتور رندر برای جلوه های ویژه و انیمیشن کاربرد دارد،  رندر واقع گرا است و قدرت واقع گرایی آن به حدی زیاد است که فرق کار نهایی با عکس را نمی توان به راحتی تشخیص داد و افراد حرفه ای هستند که این موتور رندر را هم رده و برابر با موتور رندر وی ری ( V-ary ) می دانند و اعتقاد دارند که قدرت رقابت با وی ری را دارد.

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

در لینک زیر شما می توانید آخرین نسخه منتشر شده Maxwell با نام NextLimit Maxwell Render 5 v5.1.0 Maya 2020 Win x64 که در تاریخ  2020/08/23 با حجم 640 مگابایت برای نرم افزار مایا منتشر شده با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن برای ویندوز 64 بیت دانلود کنید.

رمز فایل فشرده : persiananimation.com

گالری موتور رندر Maxwell​

آموزش نصب و فعال سازی موتور رندر Maxwell
 • نرم افزار را نصب کنید.
 • پوشهای ProgramData و Program Files موجود در پوشه Crack را در درایو کپی کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.
Operation Systems

Windows 7/8/10

GPU: Accelerated OpenGL drivers

نرم افزارهای انیمیشن سازی مرتبط
نوشته قبلی

نرم‌‌افزار Lightwave 3D

نوشته بعدی

نرم‌افزار NextLimit RealFlow

5 دیدگاه در “موتور رندر Maxwell

نظرات بسته شده است.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری