پشتیبانی

02636604850
   

موتور رندر Redshift

موتور رندر Redshift

موتور رندر Redshift​

موتور رندر RedShift محصول کمپانی Maxon است. شرکتی که نرم‌افزار Cinema4d را نیز توسعه می‌دهد. موتور رندر RedShift بسیاری از برنامه‌های سه بعدی مطرح از جمله  نرم‌افزار مایا، نرم‌افزار 3dsmax، نرم‌افزار Cinema4D و نرم‌افزار Houdini را پشتیبانی می‌کند.

کاربرد : طراحی سه بعدی لباس
شرکت توسعه و منتشر کننده : Maxon

درباره موتور رندر Redshift

موتور RedShift یک موتور رندر جوان و قدرتمند است. این موتور‌رندر برای اشخاص حقیقی خلاق و استودیو‌های کوچک و بـزرگ مناسب است و همچنین این برنامه  مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند را ارائه می‌دهد و با برنامه‌های کاربردی صنعت CG ادغام شده است.

 تاریخچه موتور رندر Redshift

موتور‌رندر RedShift در سال 2012 توسط کمپانی MAXON Computer در شهر ساحلی نیوپورت (Newport) تاسیس شد. ردشیفت هم اکنون قسمتی از خانوادهی‌ MAXON است. یکی از تاثیرگذارترین عامل‌ها در موفقیت موتور ردشیفت گروه سازنده‌ی آن است چرا که تعداد زیادی متخصص و حرفه‌ای در شرکت MAXON Computer و همچنین تیم سازنده و پشتیبان RedShift حضور دارند.
Nicolas Burtnyk بنیان گذار و مدیراجرایی ارشد RedShift است. نیکولاس یک متخصـص در زمـینه‌ی تعامل انسان و کامپیوتر به علاوه در طراحی ابزارهای سه بعدی برای فیلم، انیمیشن، تلویزیون، بازی‌های ویدیویی و طراحی صنعتی هم بسیار ماهر است. Panagiotis Panos بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری در شرکت MAXON Computer است وی یک کهنه کار در صــنعت بازی‌های ویدیویی و علاقه‌مند به گرافیک رایانه‌ای و سخت‌افزار است، Rob Slater نیز بنیانگذار و رهبر اجرایی MAXON Computer است او نیز یک مهندس نرم‌افزار گرافیکی با سابقه و کهنه کار در صنعت بازی‌های ویدیویی است و همچنین تجربه زیادی در زمینه برنامه نویسی دارد.

ویژگی های موتور رندر Redshift

موتور RedShift اولین موتور رندر در جهان است که کاملا از کارت گرافیک برای رندر قدرت می‌گیرد تا بتواند به نیاز تولیدات کیفیت بالا جواب بدهد. موتور ردشیفت مناسب برای اشخاص حقیقی خلاق و استودیو‌های کوچک و بزرگ است. انجین RedShift از بسیاری برنامه‌های سه بعدی مطرح همچون نرم‌افزار مایا، نرم‌افزار 3dsmax ، نرم‌افزار سینمافوردی ، نرم‌افزار هودینی و همچنین KATANA پشتیبانی می‌کند.

قابلیت موتور رندر Redshift

نظر بیشتر کاربران ردشیفت این است که سرعت پردازش این موتور بسیار سریع‌تر از دیگر موتورهای رندر است و کیفیت خروجی بالایی دارد و یکی از دلایل سرعت بالای آن بخاطر این است که  موتور‌رندر ردشیفت برای قدرت گرفتن از کارت گرافیک بهینه شده است و معمولا کارت گرافیک برای رندر 10 تا 50 برابر سریعتر از CPU عمل می‌کند (البته بستکی به کارت گرافیک شما دارد) این آمار، که کارت گرافیک برای رندر مناسب‌تر است، از نظر ما صحت دارد به خاطر این که اگر شما دیگر موتور‌های رندر را بررسی کنید متوجه می‌شوید در آپدیت جدید بیشتر موتورهای رندر، آن‌ها برای استفاده از کارت گرافیک بهینه شده‌اند حتی موتور رندر‌هایی که در گذشته فقط از CPU برای رندر استفاده می‌کردند هم اکنون در آپدیت‌های جدیدشان بیشتر برای قدرت گرفتن از کارت گرافیک بهینه شده‌اند و یکی از دلایل این کار به خاطر بالا بردن سرعت رندر است (اما همواره قدرت CPU شما نیز بی‌تاثیر نیست)

ویژگی های کلیدی موتور رندر Redshift

 •  خارج از محدودیت‌های هندسی و
 • تکسچر: قابلیت موثر مدیریت حافظه ی‌RedShift اجازه می‌دهد صحنه‌های حاوی صدها میلیون پولیگان و داده‌های تکسچر را بدن مشکل رندر بگیرد.
 •  نورپردازی کروی: به طرز چشمگیری سریع به نورپردازی غیرمستقیم با استفاده از تکنیک‌های GI دست پیدا کنید.
 • رندرینگ حجمی Volumetric rendering، موتور ردشیفت از
 • قابلیت OpenVDB rendering در تمام برنامه‌های سه بعدی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از قابلیت حجم در نرم افزار‌ها، برای مثال یک ابر ایجاد کنید، نور‌های موتور رندر Redshift می‌تواند نورپردازی حجمی را در اطراف آنها ایجاد کند.
 • دگرگونی‌ها و تغییر شکل به صورت بلوری: Redshift از تبدیل تاری‌های چند مرحله‌ای تغییر شکل تاری دو مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند.
 • رندرینگ مو با حداقل عرض
 • پیکسل: مو‌های نازک می‌تواند در رندر نویز ایجاد کند، Redshift با
 • پشتیبانی از قابلیت رندرینگ MPW، مو‌های پیچیده را به موهای ساده تبدیل کرده، ظاهر را صاف و بدون نویز می‌کند.
 • رندرینگ با استفاده از خط فرمان (Command-line): کابران می‌توانند با استفاده از ابزار RedshidtCmdline در برنامه‌های سه بعدی صحنه‌های خود را بطور مستقیم رندر بگیرند.
 • موتور رندر Redshift از افزونه‌های اتودسک که برای مدیریت گره‌ها استفاده می‌شود
 •  Redshift از XGen مایا نیز پشتیبانی می‌کند.
 • نورپردازی حجمی (شبیه به مه): نور‌های موجود در Redshift می‌توانند حالتی(افکت هایی) شبیه به مه آلودگی را ایجاد کنند.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

در لینک زیر می‌توانید آخرین نسخه کرک شده موتور رندر ردشیفت با نام redshift v3.5.13 را برای نرم‌افزار مایا 2023 دانلود کنید. توجه کنید این ورژن هنوز کرک نشده است. نسخه کرک شده برای maya 2022 است.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

گالری موتور رندر Redshift​

دموی موتور رندر Redshift​

نرم افزارهای انیمیشن سازی مرتبط
نوشته قبلی

نرم‌افزار MakeHuman

نوشته بعدی

نرم‌افزار Adobe Fuse

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری