پشتیبانی

02636604850
   

نرم‌افزار NUKE Studio

دانلود نرم‌افزار NUKE Studio

نرم‌افزار NUKE Studio

نرم‌افزار NUKE Studio ابتدا توسط شرکت Digital Domain در سال 1993 طراحی و معرفی شد و در سال 2007 توسط شرکت The Foundry که نرم‌افزار Mari نیز از محصولات این شرکت است، خریداری شد و اکنون توسعه نرم‌افزار Nuke را بر عهده دارد. نرم‌افزار NUKE Studio در زمینه‌های مونتاژ و کامپوزیت حرفه‌ای فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که قابلیت رندر گرفتن هم دارد، موتور پردازنده قدرتمند نرم‌افزار نیوک باعث جذب کاربران بسیاری شده است که استفاده در پروژه‌ها و فیلم‌های بزرگ هالیوود را می‌توان یکی از این نمونه‌ها نام برد.

کاربرد: کامپوزیت و جلوه های ویژه
شرکت توسعه و منتشر کننده: The Foundry
سایت شرکت سازنده

درباره نرم‌افزار NUKE Studio

 نرم‌افزار NUKE Studio در زمینه‌های مونتاژ و کامپوزیت حرفه‌ای فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که قابلیت رندر گرفتن هم دارد. و همچنین موتور پردازنده قدرتمند نرم‌افزار نیوک باعث جذب کاربران بسیاری شده است که استفاده در پروژه‌ها و فیلم‌های بزرگ هالیوود را می‌توان یکی از این نمونه‌ها نام برد. نرم‌افزار NUKE Studio در بخش کامپوزیت بسیار قدرتمند بوده و کاربرد زیادی در صنعت سینما دارد.  ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و قدرت نرم‌افزار Nuke به قدری بالاست که مورد توجه بسیاری از فیلم سازان هالیوودی و CG generalist‌ها و علاقه مندان به VFX قرار گرفته است، به طوری که گروه‌های بخش تولید با نرم‌افزار نیوک آشنایی کاملی دارند، نیوک  بر اساس گره یا nod عمل می‌کند و دارای یک Timeline بوده که می‌توان تصاویر را روی هم گذاشته و آنها را ترکیب کرد، تعامل فوق العاده بخش Timeline و Node Graph این نرم افزار را بسیار خاص کرده است.

ویژگی‌های نرم‌افزار NUKE Studio

 نرم‌افزار NUKE Studio در بخش کامپوزیت بسیار قدرتمند بوده و کاربرد زیادی در صنعت سینما دارد، ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و قدرت نرم‌افزار Nuke به قدری بالاست که مورد توجه بسیاری از فیلم سازان هالیوودی و CG generalist‌ ها و علاقه مندان به VFX قرار گرفته است، به طوری که گروه‌های بخش تولید با نرم‌افزار نیوک آشنایی کاملی دارند، نیوک  بر اساس گره یا nod عمل می‌کند و دارای یک Timeline بوده که می‌توان تصاویر را روی هم گذاشته و آنها را ترکیب کرد، تعامل فوق العاده بخش Timeline و Node Graph این نرم افزار را بسیار خاص کرده است. (یکی از مهمترین تفاوت‌های نرم‌افزار نیوک با نرم‌افزار after effects می‌باشد). فرایند نمایش در نرم‌افزار نیوک با موتور بسیار قدرتمند داخلی خود به صورت Realtime قابل مشاهده است و این نرم‌افزار از کارت گرافیک GPU قدرت می‌گیرد.

ویژگی‌های نرم‌افزار NUKE Studio

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم‌افزار NUKE Studio مدیریت کار در پروژه درون نرم‌افزار می‌باشد به این صورت که هنرمندان می‌توانند به صورت گروهی HUB بر روی یک پروژه کار کنند و در نهایت آنها را به اشتراک بگذارند و خروجی مورد نظر را بگیرند. نرم‌افزار The Foundry NUKE Studio با ابزار‌های پیشرفته‌ای که دارد کار را آسان‌تر می‌کند، قدرت بالا و دقت زیاد در نرم‌افزار نوک توانایی خروجی گرفتن واقع گرا را به آن داده است. NUKE Studio به دلیل نوآوری‌های خود توانسته در همان ابتدای توسعه خود، جایزه‌های زیادی را به دست آورد (برنده جایزه اسکار نوآوری در سال 2001) در نهایت اینکه ویژگی‌های نرم‌افزار نوک بسیار فراتر ار این حرف هاست و در یک مقاله مفصل به آن خواهم پرداخت.

کاربرد نرم‌افزار NUKE Studio چیست؟

از آنجا که نرم‌افزار نیوک یک نرم‌افزار کاملا سینمایی است، معمولا دوربین‌های حرفه‌ای فرمت‌های حرفه‌ای دارند که در یک مقاله به آن خواهم پرداخت، و اینکه در پروژه‌های سینمایی و انیمیشن تصاویر به صورت فشرده نشده با کیفیت بالا و به صورت فریم (Frame) عکس استخراج می‌شود، پس می‌توان نتیجه گرفت، نرم‌افزار نیوک یک نرم‌افزار کاملا سینمایی و حرفه‌ای است، ولی نرم‌افزار افتر افکتز برای بسیاری از کاربران رایج تر است. (یکی از مهمترین تفاوت‌های نرم‌افزار نیوک با نرم‌افزار after effects می‌باشد). فرایند نمایش در نرم‌افزار نیوک با موتور بسیار قدرتمند داخلی خود به صورت Realtime قابل مشاهده است و این نرم‌افزار از کارت گرافیک GPU قدرت می‌گیرد.

سایر ویژگی های نرم‌افزار NUKE Studio

 • دارای موتور داخلی و قدرت رندر بالا
 • قابلیت پشتیبانی از پلاگین های مختلف و منحصر به فرد که در هیچ نرم افزاری وجود ندارد
 • پشتیبانی از فرمت های متعدد سه بعدی ، عکس و فیلم
 • فضایی کاربری آسان و یوزر پسند
 • استفاده از پرده سبز و کار با کروماکی بسیار دقیق
 • دارای دوربین سه بعدی
 • خلق اشکال متحرک دو بعدی و سه بعدی
 • پیش نمایش real time از تمامی عملکردهای موجود
 • افکت های متحرک سازی تصاویر یا Transition ها

آموزش نرم‌افزار NUKE Studio

نرم‌افزار NUKE Studio یکی از حرفه‌ای‌ترین نرم افزارها در صنعت فیلم و انیمیشن است. شما در مسیر آموزش انیمیشن باید توجه داشته باشید وجود نرم افزاری که بتواند پس از خروجی گرفتن، تصاویر شما را کامپوزیت کرده و همینطور بر روی آن افکت اعمال کند ضروری است. مهم است چه نرم افزاری را برای این کار انتخاب کنید، معمولا هنرمندانی که به جلوه‌های ویژه تصویری علاقه‌مند هستند ابتدا به سراغ نرم‌افزار افتر افکت می روند ولی در یک کلام، اگر برای آینده حرفه‌ای‌تان قصد ورود به دنیای VFX را دارید حتما باید نرم‌افزار نیوک در برنامه آموزش‌تان قرار دهید.

معرفی خانواده NUKE

در جداول زیر به معرفی محصولات و حالت‌های مختلف Nuke به صورت معرفی کلی می‌پردازیم و به همراه برخی از مفاهیم کلیدی که باید قبل از استفاده از محصولات Nuke بدانید، معرفی می‌شوند.

مدیریت چند شات، سرمقاله، ترکیب و بررسی. Nuke Studio یک محیط ویرایشی را به یک NukeX کامل اضافه می‌کند و به هنرمندانی که روی چندین عکس کار می‌کنند، زمینه و کنترل بیشتری در کنار گراف Node Graph می‌دهد.

با پیشرفت هنر ترکیب‌بندی دیجیتال، NukeX ابزارهای پیشرفته‌ای را برای ردیابی، پاک‌سازی و اصلاح سه بعدی اضافه می‌کند. قرار دادن قدرت و کنترل بیشتر در دست سازندگان و کاهش نیاز به رفت و برگشت به سایر بسته‌ها.

ترکیب بندی سریع و قدرتمند استاندارد صنعتی مبتنی بر گره. Nuke مجموعه ابزار ترکیبی مبتنی بر شات است. از استریو گرفته تا کامپوزیت عمیق، Nuke شامل تمام ابزارهای ترکیبی ضروری است.

پخش کننده دسکتاپ هنرمند. جدول‌های زمانی چند شات را با اشتراک‌گذاری یکپارچه جدول زمانی با Hiero و Nuke Studio مرور کنید. انعطاف پذیر و قابل تنظیم، HieroPlayer به گردش کار شما پاسخ می دهد.

با پیشرفت هنر ترکیب‌بندی دیجیتال، NukeX ابزارهای پیشرفته‌ای را برای ردیابی، پاک‌سازی و اصلاح سه بعدی اضافه می‌کند. قرار دادن قدرت و کنترل بیشتر در دست سازندگان و کاهش نیاز به رفت و برگشت به سایر بسته‌ها.

ترکیب بندی سریع و قدرتمند استاندارد صنعتی مبتنی بر گره. Nuke مجموعه ابزار ترکیبی مبتنی بر شات است. از استریو گرفته تا کامپوزیت عمیق، Nuke شامل تمام ابزارهای ترکیبی ضروری است.

سایر محصولات nuke

هنگامی که Nuke را خریداری می‌کنید، شامل تمام محصولات Nuke به عنوان حالت‌های مختلف است. به عنوان مثال، می‌توانید انتخاب کنید که Nuke در حالت NukeX یا Nuke Non-Commercial اجرا شود. تمام محصولات Nuke فهرست شده در زیر نیز می‌توانند به عنوان محصولات جداگانه مجوز بگیرند، به جز Nuke Assist که با NukeX و Nuke Studio ارائه می‌شود.

منبع: پرشین‌انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نرم‌افزار NUKE در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز عرضه شده و قابل دسترس است، آخرین نسخه نرم‌افزار nuke با نام The Foundry Nuke Studio 14.0v2 Win x64 برای ویندوز 64 بیت که در تاریخ 29 دی1401 منتشر شده از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده دانلود کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

Operating Systems
 • Windows 10 64-bit
 • macOS Mojave (10.14) or macOS Catalina (10.15)
 • CentOS 7.4 (64-bit), or later
System Requirements
 • x86-64 processor, such as Intel Pentium 4 or AMD Athlon, with SSE3 instruction set support (or newer).
 • 5 GB disk space available for caching and temporary files.
 • 1 GB RAM (minimum requirement).
 • Display with at least 1280 x 1024 pixel resolution and 24-bit color.
 • Graphics card with at least 512 MB of video memory and driver support for OpenGL 2.0 (minimum requirement).
 • To enable optional GPU acceleration of Viewer processing, you need OpenGL 2.0 with support for floating point textures and GLSL.
 • To enable Nuke to calculate certain nodes using the GPU, there are some additional requirements.
 • R3D Rocket cards require the Rocket Driver 1.4.19.0 and Firmware 1.1.16.5 or later.

نرم افزار انیمیشن‌سازی مرتبط

نوشته قبلی

نرم‌افزار Marvelous Designer

نوشته بعدی

نرم‌افزار Adobe Premiere

2 دیدگاه در “نرم‌افزار NUKE Studio

 1. با سلام و خسته نباشید امروز روز دومی هست که با اشتیاق تمام کلیه زحمتای شما را تماشا میکنم بدون تعارف سیر نشدم.ما مایا کارها مظلوم واقع شدیم خصوصا در شهر های کوچک ولی من امشب بسار خرسند ودلگرم شدم با دیدن این کار زیبای شما.درود بر شما وارزوی سربلندی روز افزون

نظرات بسته شده است.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری